Radegast scéna

S.T.S 13.00

S.T.S

Radegast Scéna

Historie kapely S.T.S se začíná psát v roce 2006. Její založení „mají na svědomí“ kytarista Petr Mišun a basák Petr Nenička. Oba hrají v S.T.S dodnes. Dalšími členy jsou bubeník Luboš Konderla, sólový kytarista Víťa Niedoba, klávesista Ivan Michálek a zpěvák Michal Battar Lesus. Své první album S.T.S vydala v roce 2010, s příznačným názvem „Chlapi z Goralie“. Od té doby vyprodukovala další CD, singly i videa, z nichž největší oblibě se těší „šrotařský“ klip „Aston Villa“.

Turbo 15.30

Turbo

Radegast Scéna

Zní to neuvěřitelně, ale TURBO působí na české hudební scéně již od roku 1981, tedy neuvěřitelných 37 let! První etapa, plná velkých poprockových hitů jako „Díky, já jdu dál“, „Láska z pasáží“, „Vodopád prázdných slov“, či „Hráč“, končí na počátku 90. let. Návrat na pódia kapela hlásí na přelomu tisíciletí – i s hlavní hvězdou Richardem Kybicem. Ten však v roce 2003 prohrává boj s rakovinou a tak před Turbem stojí otázka – dokáže jej někdo nahradit? Kladnou odpovědí je příchod Mirka Chrástky. Skupina díky tomu dodnes jede na plný plyn, téměř celá v sestavě z 80. let – s bubeníkem Jirkou Langem, basákem Petrem „Bobem“ Šťastným a klávesistou Martinem Laulem.

Supergroup.cz 18.00

Supergroup.cz

Radegast Scéna

Když v roce 2012 přišel renomovaný hudební časopis Rock&Pop a Radio Beat s anketou na sestavení „české kapely snů“, asi nikdo nepočítal s tím, že ta bude pravidelně koncertovat ještě v roce 2018! Opak je pravdou – a tak se můžeme i my v Třinci těšit na vskutku unikátní sestavu zkušených muzikantů, kteří pamatují kapely jako Stromboli, Pražský výběr, BSP, Framus 5, ETC nebo Progres 2: Kamil Střihavka – zpěv, Michal Pavlíček – kytary, Roman Dragoun – klávesy, Vladimír „Guma“ Kulhánek – baskytara, Jan Hrubý – housle a Miloš Meier – bicí. Co tato jedinečná parta na koncertech hraje? České a světové rockové hity – viz záznam koncertu v Brně, který v roce 2014 zafungoval jako hodně vydatná pozvánka na jeden z festivalů…

Xindl X 20.30

Xindl X

Radegast Scéna

Oproti plánům z dětství se XINDL X, občanským jménem Ondřej Ládek, nestal ani hercem, ani mořským biologem, ale nakonec vystudoval scenáristiku na FAMU. Napsal scénář k filmu Restart, stál také u zrodu seriálu Comeback. „Za peníze, co jsem na Comebacku vydělal, jsem si splnil sen a natočil desku. A světe div se, měla úspěch a ze mě byl najednou Xindl na plnej úvazek“. Od té doby vydal tento populární český písničkář pět studiových alb, natočil dvacítku klipů a odehrál přes osm set koncertů. Posbíral čtyři zlaté a jednu platinovou desku a taky devět nominací na Anděla.

Doga 22.30

Doga

Radegast Scéna

Kapela DOGA vznikla na podzim roku 1988. Letos tedy slaví jubileum 30 let! K němu si čtveřice rockerů v čele s populárním IZZIM nadělila nové album stylově nazvané „HARD WERK“. Doga je vůbec výrazně spjatá s tímto regionem. Má zde hodně skalních příznivců, jako jediná se může pochlubit účastí na všech ročnících třineckého festivalu Noc plná hvězd, vytvořila rovněž hymnu pro hokejové Oceláře. Těch festivalů a různých atraktivních koncertů má přitom za sebou mnohem víc. Zmiňme alespoň megafestival Masters of Rock, či společné akce s rockovými legendami jako jsou Uriah Heep, Slade nebo Manowar.