Radegast scéna

Blaf 13.00

Blaf

Radegast Scéna

Nářečí „po naszymu“ a hudební styl gorolgrass stejně jako James Bond prostě nikdy neumírá… Blaf už je fakticky u nás v Těšínském Slezsku ikonou a patří tak-nějak ke zdejší kulturní tradici, stejně jako některé jeho zlidovělé písničky. Skupina mimochodem vznikla v roce 1985 v Hrádku, k úctyhodným čtyřicátinám jí už tedy opravdu moc nechybí!

Argema 15.00

Argema

Radegast Scéna

Začátky této moravské rockové kapely jsou spojeny s rokem 1982 a Hodonínskem, konkrétně s Čejkovicemi, odkud pochází i zakládající člen, bubeník a aktuální frontman Josef Pavka. Za léta existence má Argema hodně hitovek, jmenujme například „Prohrát není žádná hanba“, „Ty jsi má láska, ty jsi můj sen“, “Tohle je ráj“ a slavný „Jarošovský pivovar“.

Michael Szatmáry 16.00

Michael Szatmáry

Radegast Scéna

Populární STAND-UP KOMIK současné česko-slovenské scény přichází pobavit svými příběhy a vtipy také Třinec! Michael Szatmáry je vystudovaný politolog i dlouholetý televizní redaktor. Své místo na bavičské scéně si postupně získal mimo jiného díky stand-up comedy show „SILNÉ REČI“. Věnuje se rovněž skládání a hudbě.

Výsledky soutěží TFA Werkman 17.15

Výsledky soutěží TFA Werkman

Radegast Scéna

Vyhlášení výsledků soutěží hasičů.

Heľenine oči 17.30

Heľenine oči

Radegast Scéna

Sedmičlenná kapela ze slovenského Prešova, jež se úspěšně vyhýbá žánrovému zaškatulkování již od roku 1999, je elektrizující kombinací prvků rocku, ska, reggae, folku i metalu. Absolvuje ročně stovku koncertů na Slovensku i v zahraničí. Boduje také na internetu – hity jako „Langoš“, „NAKA“, „Uhorčík“, či „Obchádzka“ mají mnohamilionová zhlédnutí…

Citron 19.30

Citron

Radegast Scéna

Ostravskou heavymetalovou legendu není třeba v našem regionu nějak představovat. Svůj hlavní vrchol zažívala v 80. letech, kdy vznikaly i největší hudební pecky jako „Revizor“, „Vezmi si mě jako dárek“, „Hon na bluda“, „Kráska a Radegast“, „Už zase mi scházíš“, nebo „Kam jen jdou lásky mé“. Pojďme si na ně se zpěvákem Láďou Křížkem zavzpomínat!

Rock&Roll Band Marcela Woodmana 21.30

Rock&Roll Band Marcela Woodmana

Radegast Scéna

Showman Marcel Woodman aneb Dejte si Pivko, Párek a Rokenrol na večerní RADEGAST scéně! I tak by mohl být pojat tento koncert na letošním Hutnickém dni. Skupina vznikla v roce 1990, přičemž po celou dobu fungování je pro ni charakteristická energická hudební show. Hraje ve stylu klasického rock and rollu 50. a 60. let, obohaceného o české texty.