Venkovní program

TFA Werkman 13.00

TFA Werkman

Venkovní areál

Již tradiční součástí Hutnického dne je regionální požárnická soutěž TFA WERKMAN, kterou pořádá Hasičský záchranný sbor Třineckých železáren. Nejdříve proběhnou profesionální hasičské dovednostní soutěže v jednotlivých kategoriích s vyhlášením vítězů, pak se už budou železárenští požárníci výhradně věnovat návštěvníkům – zejména rodinám s dětmi, pro něž budou mít připraveny různé soutěže i s dárečky.

Dětské atrakce 13.00

Dětské atrakce

Venkovní areál

Ve venkovním areálu budou rozmístěny jako obvykle rovněž dětské atrakce. Děti se tak můžou těšit na nafukovací aktivní „zemědělské“ centrum FARMA. Unikátní atrakcí s pečlivou odbornou asistencí od Gemare Agency pak bude MULTITOWER, tedy v podstatě třípatrová opičí dráha, kombinující v sobě čtyři adrenalinové prvky – horolezeckou stěnu, bungee trampolínu, pavoučí síť a velkou nafukovací skluzavku.

Oktoberfest atrakce 13.00

Oktoberfest atrakce

Venkovní areál

Pokud k Hutnickému dni patří pivo, tak v areálu při oslavách 185 let WERKU nesmí chybět OKTOBERFEST sada nafukovacích a dalších atrakcí. RADEGAST scénu bude takříkajíc hlídat obří HELGA, v areálu budou rozmístěny další atrakce jako Létající sudy, Rodeo WURST, Běh pivovarníků, Zatloukání zátky do obří láhve, Simulátor páky, Siloměr a Simulátor DOJENÍ KRÁVY – ten vřele doporučujeme i dětským návštěvníkům!

Řemeslná ulička 13.00

Řemeslná ulička

Venkovní areál

Řemeslná ulička bude tento rok opravdu bohatá. Můžete se v ní těšit například na tradiční regionální jídla nejen v českém, ale i polském a slovenském zastoupení. Své řemeslné dovednosti vám zde předvedou a v případě zájmu i prodají řezbáři, dráteník, košíkáři, kováři či perníkáři, nebudou chybět ani ukázky výroby svíček, tradičních oplatek a trubiček, výrobků z ovčí vlny, kůže, kravských kostí a dřeva.

Ferrari simulátor F1 13.00

Ferrari simulátor F1

Venkovní areál

Unikátní atrakce čeká na příznivce rychlých kol formule 1. Závodní vůz Ferrari nikde jinde nenajdete – je jediným takovým simulátorem v České republice a zároveň naprosto věrnou kopií monopostu F1. Pro exkluzivní zážitek z jízdy ve Ferrari přitom stačí jediné, usadit se pohodlně do kokpitu, zvolit jeden z nabízených závodních okruhů Grand Prix F1, chytit pevně volant a pořádně sešlápnout pedál plynu…

Karireal předváděcí jízdy 13.00

Karireal předváděcí jízdy

Venkovní areál

Autosalon KARIREAL sídlí hned vedle areálu Hutnického dne, takže bylo otázkou času, kdy něčím atraktivním přispěje i on – a už je to tady! Čekají nás předváděcí jízdy zbrusu nových modelů Škodovky, vyzkoušet si budete moci vozy KODIAQ a SUPERB, na stanovišti autosalonu bude také elektromobil ENYAQ a facelifty KAMIQ a SCALA. KARIREAL myslí i na dětské návštěvníky, jimž nabídne oblíbené malování na obličej.

ČPZP zdravotní prevence 13.00

ČPZP zdravotní prevence

Venkovní areál

Ve spolupráci s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí se bude na Hutnickém dni opět prezentovat Česká průmyslová a zdravotní pojišťovna. Přistavená sanitka bude nejen k nahlédnutí, ale také pro preventivní vyšetření – měření krevního tlaku. ČPZP představí své preventivní programy, aplikaci „Zdraví v mobilu“ a elektronickou komunikaci. Pro děti pak bude připraven skákací panák, omalovánky i kvíz.

SOŠ TŽ zábava a dovednosti 13.00

SOŠ TŽ zábava a dovednosti

Venkovní areál

Střední odborná škola TŽ se chystá na Hutnický den s praktickými ukázkami řemeslných oborů elektro, instalatér, strojní mechanik a průmyslový logistik – bude to ale pojaté formou atraktivních zábavných úkolů. Učitelé a žáci z „Kanady“ představí i svou pýchu – RC auta na vodíkový pohon, nabídnou vám také otestování v dovednostech „Ozubené soukolí“, Hra šikovnosti“, „Propojení stejných obrázků“ a „Šrouby a matice“.

AVE ART umělecká řemesla 13.00

AVE ART umělecká řemesla

Venkovní areál

S prezentací řemesel dorazí do Třince AVE ART Ostrava, tedy vyšší odborná, střední umělecká a základní umělecká škola, jež se věnuje produktovému a průmyslovému designu. Nejatraktivnější budou zcela jistě ukázky kovářské činnosti u výhně. Velmi zajímavé budou určitě rovněž ukázky keramické práce na hrnčířském kruhu, spojené s workshopy, které se budou týkat také malování na plátno.

Oldrzychowice folklórní soubor 14.00

Oldrzychowice folklórní soubor

Venkovní areál

Místní folklórní taneční soubor OLDRZYCHOWICE letos slaví 45 let své bohaté existence – a tak se celkem logicky představí jako jeden z významných nositelů zdejších lidových tradic v rámci regionálně pojaté Řemeslné uličky. Bude zde mít během odpoledne celkem pět vstupů o délce deseti až patnácti minut, kromě dospělých členů vystoupí v Řemeslné uličce rovněž jeho dětská sekce – přijďte se na ně určitě podívat!

Silák Franta 16.00

Silák Franta

Venkovní areál

Po letech opět uvidíme v areálu WERK ARENY divácky oblíbenou siláckou show. Tentokrát to ale nebude Železný Zekon, ale stále populárnější silák FRANTA, který navazuje na tradici legendárního Franty Kocourka. Kromě tradičních čísel, jako je ohýbání železa, trhání telefonního seznamu a karet, chystá FRANTA i nějaké ty překvapivé kousky a předvede samozřejmě také královskou siláckou disciplínu – roztahování auta v zubech!

Silák Franta 17.30

Silák Franta

Venkovní areál

Druhé vystoupení siláka FRANTY.